KONST / Litografier / Litografier 8371376
*
nr 837 1376
Göran Hahne
(f. 1943), Sverige
Litografier, 2 st, Göran Hahne (f, 1943), 'Disa' & Rättviksrodd, HC-upplaga, motivets mått: 39 x 25
Göran Hahne, svensk målare, grafiker och illustratör född 1943.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 juli 2013
kl 18:47:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/7 16:28:19
1
100 kr
21/7 01:38:21
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Göran Hahne
Göran Hahne, svensk målare, grafiker och illustratör född 1943.
Läs mer om Göran Hahne
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: göran hahne hc-upplaga litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8362 Färglitografi
Hilding Linnqvist (1891-1984), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:52
*
Göran Hahne
Göran Hahne, svensk målare, grafiker och illustratör född 1943.
Läs mer om Göran Hahne
nr 837 1376
Göran Hahne
(f. 1943), Sverige
Litografier, 2 st, Göran Hahne (f, 1943), 'Disa' & Rättviksrodd, HC-upplaga, motivets mått: 39 x 25
Göran Hahne, svensk målare, grafiker och illustratör född 1943.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 29 juli 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 20/7 16:28:19 | 1 | 100 kr |
| 21/7 01:38:21 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Göran Hahne
Göran Hahne, svensk mÃ¥lare, grafiker och illustratör född 1943.Läs mer om Göran Hahne
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: göran hahne hc-upplaga litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39 -
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8362 Färglitografi
Hilding Linnqvist (1891-1984), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:52



